فروشگاه اینترنتی پوشاک تعطیلات

8 ویژگی که باید یک لباس ورزشی داشته باشد :

 پوشیدن لباس ورزشیِ مناسب برای حفظ سلامت فرد هنگام تمرین ‌کردن بسیار حائز اهمیت است. از این جهت یک لباس ورزشی مناسب باید دارای یک سری استاندارد های لازم به شرح ذیل باشد که بتوان از آن به عنوان پوشش مناسب ورزشی استفاده کرد.

  1. توانایی تنفس پذیری :

داشتن منافذ و یا ضخامت مناسب و نحوه بافت پارچه همگی پارامترهای مهمی هستند که این ویژگی را ایجاد می نمایند. تنفس پذیری لباس ورزشی به ورزشکار حس مطلوبی را القا میکند موجب پایین آوردن دما بدن در هنگام فعالیت های بدنی سنگین می‌شود و احساس خستگی و سنگینی را خنثی می نماید.

  • تنظیم دما : 

توانایی تنظیم دما بر اساس شرایط و نوع ورزش از ویژگی های بسیار مهم برای یک لباس ورزشی است. لباس های ورزشی باید قابلیت تطبیق با شرایط محیط را برای ورزشکار ایجاد نمایند و ورزشکار با اطمینان از آن برای ورزش مورد نظر خود استفاده نماید به عنوان مثال لباس های مناسب کوهنوردی  یا اسکی باید توانایی حفظ دمای بدن ورزشکار و تطبیق با محیط را به خوبی داشته باشند.

  • وزن متناسب :

سبکی و داشتن وزن متناسب در یک لباس ورزشی از مهم ترین خصوصیات آن است که در فعالیت های سنگین ورزشی احساس خستگی و ناراحتی به ورزشکار نمی دهد و موجب کندی وی نمی‌شود.

  • کشسانی مناسب و برگشت پذیری :
فروشگاه اینترنتی پوشاک تعطیلات

داشتن حالت کشسانی و برگشت پذیری دامنه حرکتی ورزشکار را محدود نمی کند و به وی آزادی عمل می دهد که از مهم ترین ویژگی ها برای یک لباس ورزشی است.

  • دوام بالا :

داشتن دوام بالا برای یک لباس از ویژگی های بدیهی است که لباس های ورزشی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

  • نگهداری آسان:

یکی از ویژگی های مهم یک لباس ورزشی با توجه به شرایط محیطی متنوع که ممکن است در آن استفاده شود، نگهداری آسان است که نیازمند شرایط خاص، اتوکشی و آماده سازی نداشته باشد و بتوان به آسان ترین شکل ممکن بارها و بارها از آن استفاده نمود.

  • خشک شدن سریع :
فروشگاه اینترنتی پوشاک تعطیلات

تعرق بدن هنگام فعالیت ورزشی امری اجتناب ناپذیر است که لباس ورزشی باید توانایی جذب و دفع آن را داشته باشد و به سرعت خشک شود این ویژگی یکی از ویژگی های مهم برای البسه ورزشی است .

  • عدم ایجاد حساسیت و واکنش های آلرژی برای فرد   

با توجه به این که اکثر لباس های ورزشی به صورت مستقیم در تماس با پوست بدن ورزشکار است، باید در آن از الیافی استفاده شود که کمترین واکنش آلرژی زا را به همراه داشته باشد که از خصوصیات بسیار مهم برای یک لباس ورزشی محسوب می‌شود .